engraving

otázky, rezervácie, booking

booking@fejbs.sk

Martina Fabová - FEJBS - IAMYOURFAMA

Ešte donedávna by bola predstava, že jedna z najvýraznejších rapových nádejí slovenskej scény

nevzíde z tradičnej pouličnej mekky tohto žánru - Petržalky, ale z nenápadného prostredia trnavského Prednádražia skôr úsmevnou humoreskou.

Martina Fabová, vystupujúca pod umeleckým menom Fejbs si však v pomerne krátkom časovom horizonte dokázala vydobiť veľmi slušné renomé a rešpekt hip hopovej ako aj širšej hudobnej komunity. Dôkazom toho je aj požehnanie od legendy slovenského hudobného neba, Roba Grigorova, ktorý sa inak už dlhé roky netají nechuťou a bezmocnosťou prameniacou z neutešeného stavu súčasnej slovenskej populárnej hudby.

Ako malá nôtila pesničky od Ivety Bartošovej, neskôr začala spievať precítené soulové covery od Alicie Keys, Beyoncé a iných silných ženských vokálnych legiend na recepciách v hoteloch, či v kaviarňach. Našla sa však v rape i keď častokrát kombinovanom práve so spomínaným soulom a R & B.

Jej prvý klip Kuč bol výrazným vstupom na hip hopovú scénu, keďže zaujal nekompromisným vizuálom ako aj explicitným a nezjemneným vyobrazením dekadentnosti trnavskej streetovej scény. Prekvapil zároveň hosťovaním Boy Wondera, ktorý si v klipe nielen zahral, ale obohatil ho aj svojím rapom.

S ním si Fejbs strihla ešte jednu spoluprácu z ktorej vzišla skladba Čo o mne vieš ?, ktorá by sa dala nazvať aj prvou väčšou hitovkou. Loajalita scény bola citeľná hneď od začiatku, keďže okrem spomínaného Boy Wondera jej podporu vyjadrili aj zavedený žánroví interpreti ako Torula, Kali, Bekim, či Turbo T. Viacerým z nich hosťovala aj na koncertoch, či mixtapeoch.

Ako interpretka sa vyskytla na viacerých prominentných eventoch ako Hip Hop Žije, Galotta fest, či vystúpeniami v trnavskom Music Cafe, či Art Klube. V súčasnosti dokončuje svoj doteraz najambicióznejší počin k dosiaľ nezverejnenej skladbe o ktorej vizuálnu stránku sa postaral renomovaný bratislavský herec a režisér Michal Nemtuda.

Checkuj moje nové veci